-

kazef

Komentarze użytkownika

@Jak naprawdę zarządzać kulturą (16 grudnia 2018 15:27)

"zjawisko w sztuce we Francji, weźmy np. pod uwagę nową falę filmowa (nouvelle vague)"

Jedno pytanie. Czy Pan wie, kto dał tym krytykom filmowym i redaktorom pisma branżowego kasę na pierwsze filmy, okrzyknięte potem "nową falą"? 

kazef
19 grudnia 2018 21:12

@Dwaj filmowcy i prawdziwa opinia o sztuce (19 grudnia 2018 18:42)

"filmuj wszystko wolno, tak wolno, że ci się wydaje, że jest za wolno" - to absolutna podstawa, elementarz znany nawet dla kamerującym wesela/

kazef
19 grudnia 2018 20:51

@Dwaj filmowcy i prawdziwa opinia o sztuce (19 grudnia 2018 18:42)

Kutz był komunistycznym reżyserem, wychowanym w szkole janczarów komunizmu czyli w łódzkiej filmówce. W tamtych czasach wszyscy spali i parzyli sie ze sobą w pokoju położonym obok sali kinowej w siedzibie szkoły. W akademiku nie było wystarczającej ilości miejsc. Zatem sala kinowa, gdzie uczono jak zdziełat choroszyj film, a obok sala integracyjno-sypialna w duchu революционерки Коллонтай. Tworzył tzw. polską kinematografię, choć nazywanie filmów PRL-owskich "polskimi" to nieporozumienie i abberracja. To były w zdecydowanej większości filmy antypolskie, sowieckie.

Co do haniebnych, antypolskich zachowań Kutza jako polityka nie ma nawet co mówić. Jeśli ktos miał co do niego jakieś watpliwości, powinien się ich pozb ...

kazef
19 grudnia 2018 20:41

@Pięści księdza Lemańskiego (4 grudnia 2018 08:50)

Zażyłość z Komorowskim i zajmowane, koncesjonowane stanowiska w aparacie III RP świadczą o czymś bardzo złym. "Rodzinka jak się patrzy" to pobłażliwe określenie, nieprzystające do "zasług" Luftów.

kazef
4 grudnia 2018 23:12

@Pięści księdza Lemańskiego (4 grudnia 2018 08:50)

"Słynny Krzyztof Luft" - nienawistny wróg Kościoła - bardzo jestem cięty na niego, bo to wyjątkowy niegodziwiec. Szczególnie zajadłego występowania K. Lufta przeciwko koncesji dla TV Trwam nie bedę nawet wspominał.

Jego ojcem jest prof. Stanisław Luft, reumatolog związany m.in. z Instytutem Reumatologicznym  i długoletni, potem honorowy czlonek KIK w Warszawie (siedlisko udeckiej "elity"). Równolegle do pracy lekarza prowadził przez 55 lat wykłady z medycyny pastoralnej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Tu przerywam... resztę trzeba sobie dośpiewać. Lekarz robiący karierę w czasach komuny, pokonujący kolejne szczeble kariery medyczno-akademickiej i do tego wsadzony na 55 lat do obsług ...

kazef
4 grudnia 2018 22:31

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

Dodam jeszcze, że Samarzowski "raz w wywiadzie rzucił, że jest DDA (dorosłe dziecko alkoholika)" - co podają towarzysze z Newsweeka.

https://www.newsweek.pl/wojciech-smarzowski-wielki-rezyser/0e5ebzz

 

kazef
4 października 2018 16:16

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

@pink-panther - Świetna kwerenda i doskonały, bardzo wazny i potrzebny tekst.

Smarzowski dla "Wysokich obcasów":

W Jedliczu chodziłeś do kościoła?

– Nie. I byłem chyba jedynym dzieckiem w klasie, które nie brało udziału w lekcjach religii. Gdy w niedzielę koledzy szli do kościoła, ja oglądałem „Teleranek” albo kopałem piłkę. „Kocia wiara” – czasem słyszałem.

Kocia wiara?

– Tak się chyba mówi o świadkach Jehowy. Jak nie chodzisz do kościoła, zwłaszcza w małej miejscowości, to znaczy, że się odróżniasz. A jak się odróżniasz, to trzeba cię jakoś naznaczyć. Taka natura człowieka, że potrzebuje innego. Ale zaraz to wyeksponujesz w wywiadzie, a mi to nie przeszkadzało, ani nie było bolesne. ...

kazef
4 października 2018 09:18

Strona 1 na 1.